„MIASTECZKO RZEMIOSŁA” – wielka impreza w hali Targów Lubelskich SA - 20 czerwca 2015 r.

19.06.2015

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie zaprasza na prezentację stoiska „Miasteczko rzemiosła”, które będzie można podziwiać w dniu 20 czerwca 2015 roku w hali Targów Lubelskich SA przy ul. Dworcowej 11, podczas Lubelskich Targów Organizacji Pozarządowych. W trakcie sobotniej imprezy, która rozpocznie się o godzinie 10:00, chcemy, aby można było poznać rzemiosło wszystkimi zmysłami, dlatego też zapraszamy na pokazy wikliniarzy, florystów, a także pokazy wizażu i fryzjerstwa. Uczniowie oraz mistrzowie i czeladnicy chętnie udzielą praktycznych porad. Będzie również można degustować wypieki naszych najlepszych piekarzy, a przede wszystkim – cebularza lubelskiego. W przedsięwzięciu wezmą również udział uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie.

Odwiedzający dowiedzą się, jak rzemiosło aktywnie wspiera rozwój gospodarki i edukacji. „Miasteczko rzemiosła” to również pokazanie, że nasi przedsiębiorcy stanowią integralny element społeczeństwa, bowiem rzemiosło daje szansę na udaną karierę zawodową, jest synonimem rzetelności i dobrych praktyk, o czym będziemy opowiadać gościom stoiska.

Podczas pokazów zostaną uroczyście wręczone nagrody dla dzieci, które zostały wyróżnione w konkursie „Jaki znasz zawód?”, dotyczącym zawodów rzemieślniczych. Nagrody będzie wręczał Pan Zbigniew Marchwiak, Prezes Izby.

Ponadto będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących tajników poszczególnych zawodów, spróbować własnych sił w ramach warsztatów. Szczególnie zapraszamy dzieci, ponieważ przygotowaliśmy dla naszych pociech specjalny kącik, gdzie będą mogły zaprezentować swoje talenty artystyczne. Dodatkową atrakcją będzie obecność fotografa, który na życzenie gości będzie robić specjalne fotografie, upamiętniające udział w naszej imprezie.